11 Eylül 2017 , Pazartesi
Ana Sayfa » Etkinlik » 29. TÜYAP Kitap fuarı dün açıldı!

29. TÜYAP Kitap fuarı dün açıldı!

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. ve Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile 30 Ekim-7 Kasım 2010 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi Büyükçekmece’de düzenlenecek 29. İstanbul Kitap Fuarı’nda ilk kez bir ülke edebiyatı ve kültürüyle Onur Konuğu olacak. Bu sene fuarın Onur Yazarı ise mimar, bilim insanı ve yazar Doğan Kuban…

“İstanbul’u Yazmak” temasıyla yola çıkan İstanbul Kitap Fuarı, bugün yeniliklerle kapılarını kitapseverlere açıyor.

İSPANYA ULUSLARARASI SALON’DA
Fuarın Onur Konuğu İspanya, 30 Ekim-2 Kasım 2010 tarihleri arasında Uluslararası Salon’da yer alacak. İspanya sanatı, müziği ve dansıyla ziyaretçilerin karşısında olacak. Dört gün sürecek etkinlikler kapsamında başta Modern İspanyol edebiyatının önde gelen yazarları olmak üzere söyleşi, dinleti, panel, müzik ve dans performansları düzenlenecek. İspanyol edebiyatının en gözde yazarlarından biri olan Julio Llamazares, İspanya’nın en prestijli ödülü Planeta’yı kazanan Soledad Puertolas ve göç eden, büyük sıkıntılar yaşayan kadınları anlattığı romanıyla Planeta Ödülü’nü kazanan yazar Angeles Caso İspanya’dan gelmesi beklenen yazarlar arasında.

Yazarlar söyleşilerle Türkiye’den okurlarıyla buluşacak. Söyleşilerin yanı sıra Onur Konuğu İspanya, açılış töreni sonrasında Flamenko’nun önemli temsilcilerinden Manuel Reina ve grubu Tato Bato ile İspanyol müziğini Türkiye’den ezgilerle buluşturan bir konser verecek. Fuarın son gününde ise ünlü İspanyol gitarist Fernando Espi’nin klasik gitar dinletisi yer alacak. İspanya Kültür Bakanlığı Yayınlar Direktörü Rogelio Blanco fuarın İspanya’dan gelen diğer önemli konukları arasında. Blanco, İspanyol edebiyatı ve çeviri destek fonlarıyla ilgili bir panel verecek.

AVRUPA’NIN YAYINCILARI BULUŞUYOR
Uluslararası Salon, fuarın ilk dört günü 30 Ekim-2 Kasım tarihleri arasında yurt dışından çok sayıda yayınevi, telif ajansı, çevirmen ve yazar konukların katılımıyla gerçekleşecek etkinliklere sahne olacak. Salonda ‘Onur Konuğu: İspanya’ standının yanı sıra Almanya, Fransa, Romanya, İstanbul’da bulunan Avrupa Kültür merkezleri ve İtalya’dan çok sayıda yayınevi bulunacak.

Uluslararası Salon’da bulunan Forum alanında ise Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın düzenleyeceği sektörel bir buluşma gerçekleşecek. İspanya Yayıncılar Birliği Başkanı Antonio Maria de Avila, Fransız Yayıncılar Birliği Başkanı (BIEF) Alain Gründ, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürü Prof. Dr. Onur Bilge Kula, Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Çetin Tüzüner ve Basın-Yayın Birliği İkinci Başkanı Münir Üstün’ün konuşmacı olarak katılacağı “Yayıncılıkta Yeni Arayışlar ve Gelişmeler” başlıklı bir toplantı düzenlenecek.

Uluslararası Salon’da ayrıca A. Hamdi Tanpınar çevirmenleri Hanneke Van der Heijden, Gerhard Maier, Maureen Freely ve Abdul Kadir Abdelli ile TEDA Projesi Yöneticisi Ümit Yaşar Gözüm’ün katılacağı panel ve Word Express “Balkanlar’dan İstanbul’a Edebi Bir Yolculuk” projesi öne çıkan etkinlikler arasında.

Bakarmısın...

Rihanna yine kendinden geçti

Rihanna yine son konserinden bir kez daha büyüledi geçti, kendine hayran bırakan 22 yaşındaki sanatçı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir