04 Haziran 2018 , Pazartesi
Ana Sayfa » Teknoloji » Akıllı ve küçük şeker ölçüm cihazı…

Akıllı ve küçük şeker ölçüm cihazı…

Apple’ın HealthKit platformunu duyurmasının hemen ardından iHealth Labs, yeni şeker ölçüm hem ufak hemde harika cihazı iHealth Align’ı duyurdu. Bir önceki kablosuz akıllı şeker ölçüm sisteminden daha küçük boyuta sahip olan cihaz, Amerika Gıda ve İlaç İdaresi FDA’nın onayına sahip. iOS ve Android’li cihazlarla uyumlu şekilde çalışan iHealth Align, akıllı telefonlara 3,5 mm kulaklık girişinden bağlanıyor.

Test çubuğuna damlatılan bir damla kanı analiz ederek kan şekerini ölçen cihaz, bu değerleri Gluco-Smart isimli uygulama üzerinden kullanıcılara sunuyor. 51,56 x 29,71 x 9,39 mm boyutundaki cihaz, elde ettiği değerleri uygulama haricinde buluta da kaydediyor. Ölçüm zamanlarını uygulama üzerinden hatırlatan iHealth Align; turuncu, mavi, pembe ve beyaz renk seçenekleriyle birlikte şu anda 16,95 dolardan ön siparişe sunulmuş durumda. 50 adet ölçüm çubuğunun fiyatı ise 12,50 dolar. 25 Haziran’da yurtdışında piyasaya sürülecek şeker ölçüm cihazının Türkiye’de ne zaman satışa sunulacağı ise şu an için belli değil.

Bakarmısın...

Apple iPhone 7 ve 7 plus’ın kutu açılışı [Video]

Heyecanla benimde beklediğim Apple firmasının telefonları iPhone 7 ve 7 plus’ın kutu açılışı test ve karşılaştırmaları, arada …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir