10 Eylül 2017 , Pazar
Ana Sayfa » Teknoloji » Google’ın yeni projesini Android’in kurucusu açıkladı.

Google’ın yeni projesini Android’in kurucusu açıkladı.

Andy-Rubin (2)

Geçtiğimiz aylar içerisinde 6 yada 7 farklı robot şirketi satın alan Google, bu şirketlerin başına Android işletim sisteminin kurucusu olan Andy Rubin’i getirdi. The New York Times ’ta yer alan bu haberin gerçek olduğu Rubin’in The New York Times’a verdiği harika röportaj neticesinde kendi yorumları ile ortaya çıktı. Rubin, yapılan bu iddiaları doğrulasa da projenin ne aşamada olduğunu açıklamadı.

Google ’ın X laboratuarından (Google’ın gizli ve gelecek vaat eden projelerle ilgilenen bölümü) farklı bir laboratuvar da yürütüldüğü söylenen bu projenin Google için çok önemli olduğu ve bunun için şirketin yüksek miktarda para ödemesinden kaçınmayacağı belirtiliyor. Şu aşamada bu proje çok gizemli şekilde yürütülüyor. Gelen ilk bilgiler ise bu kadar robot şirketi aldıktan sonra Google ’ın insansı robotlar üzerinde çalıştığını söylüyor. Google’ın üzerinde çalıştığı bu robotun bir insan gibi hareket edeceği onun gibi düşüneceği dile getiriliyor.

Tabii ki bu bilgilerin ne kadar gerçeği yansıtıp yansıtmadığını söylemek için bence çok erken. Bu teknolojinin 10 ile 15 yılın vizyonu olarak değerlendiren Rubin ve ekibinin nasıl bir çalışmaya imza atacağını gelecek yıllarda hep birlikte göreceğiz.

Bakarmısın...

Apple iPhone 7 ve 7 plus’ın kutu açılışı [Video]

Heyecanla benimde beklediğim Apple firmasının telefonları iPhone 7 ve 7 plus’ın kutu açılışı test ve karşılaştırmaları, arada …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir