04 Haziran 2018 , Pazartesi
Ana Sayfa » Teknoloji » Snapdragon 845

Snapdragon 845

Ortaya çıkan iddialara göre, Snapdragon 845 kullanıcılarla buluşmaya hazırlanıyor. Büyük bir çalışma yapılan Snapdragon 845, hiç de diğer yongalara benzeyecek gibi görünmüyor. Peki Snapdragon 845, nasıl karşımıza gelecek?

Qualcomm’un gelecek nesil akıllı cihazlar üzerinde kullanacağı Snapdragon 845 hakkında bomba iddialar gelmeye devam ediyor. İddialara göre Snapdragon için büyük bir gelişme yaşandı. Bu gelişme sayesinde de, 2018 yılından önce bu işlemci yongasını şimdiden cihazlarda görebiliriz.

Snapdragon 845 Bomba Gibi Geliyor

Snapdragon için çalışmalara başlayan Qualcomm, yeni iddialarla karşı karşıya kaldı. Önümüzdeki yıl yapacağı tanıtım etkinliğinde yeni işlemci yongasını tanıtacak olan Qualcomm, iddialara göre 7nm üretim aşamasından geçirerek yeni yongasını tanıtacak.

Snapdragon 845 çalışmaları devam ederken, diğer bir iddia da Snapdragon 660 hakkında. Gün geçtikçe Qualcomm yeni çalışmalar yapmaya devam ediyor. Farklı çalışmaları aynı anda yürütmeyi başaran Qualcomm, 660 işlemcisini de aynı anda çıkarabilir ve telefon piyasasına büyük bir sürpriz yapabilir.

Snapdragon 845 Hangi Cihazlarda Çalışacak?

Snapdragon 845 işlemcisi, önümüzdeki sene çıkacak olan birçok telefonda kullanılacak. Bu sene Snapdragon 835 işlemcisi ilk defa Samsung Galaxy S8 modelleri için kullanılmıştı. Daha sonra diğer yeni cihazlara da yayılan bu sistem, gelecek sene daha farklı bir modelle karşımıza gelecek. Snapdragon 845 işlemcisi de ilk olarak büyük ihtimalle Galaxy S9 modelinde kullanılacak.

Snapdragon 845 mi 660 mı?

Snapdragon 845 işlemcisinin gelecek sene tanıtımla birlikte çıkmasına kesin gözüyle bakılıyor. Bu nedenle 660 iddiaları da kafaları bir hayli karıştırmış durumda. Büyük bir ihtimalle, Snapdragon  845 ve 660 işlemcileri aynı anda da tanıtılabilir. Bu bir sürpriz olacaktır tabii ki. Önümüzdeki sene neler olacağını hep birlikte göreceğiz. Şimdilik Qualcomm şirketinden iddialar için herhangi bir açıklama yapılmadı. Önümüzdeki günlerde iddialar büyük ihtimalle artmaya devam edecek. Ortaya bir şeyler çıkaran iddialar da artarsa, Qualcomm bu durum karşısında sessiz kalmayacaktır. Snapdragon 845 işlemcisinin seneye tanıtılmasına da artık kesin gözüyle bakılıyor diyebiliriz.

Alıntı : Almadanincele.com

Bakarmısın...

AnTuTu rekorunu iPhone 7 kırmayı başardı.

Apple tarafından lansmanı yapılan tabi ki beğenilen iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile ilgili …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir