04 Haziran 2018 , Pazartesi
Ana Sayfa » İnternet » Winamp sevenlerine son veda güncelleme

Winamp sevenlerine son veda güncelleme

Nullsoft firması tarafından yapılan açıklama ile 20 Aralık‘ta tedavülden kaldırılacak olan tarihin en başarılı ve kullanışlı medya oynatıcıların dan Winamp, yayınlanan sürpriz güncelleme ile kullanıcılarına güzel bir veda etmeyi planlıyor.

Nullsoft’un geliştiriciliğinde üstendiği, sanırım yanlış hatırlamıyorsam ilk olarak 1997 yılında indirilmeye sunulan Winamp için yolun sonuna üzülerek söylüyorum ki gelindi. Hatırlayacağınız gibi AOL, çalışmaların sonlandırılacağını söyleyerek ilgili tarihten sonra programın indirilemeyeceğini belirtmişlerdi. Kullanıcılarının ise büyük bir tepkiyle kaşı çıktıkları karar sonrası geri adım atmayan firma, sürpriz bir hamle ile son güncelleme paketini yayınladı.

Böylelikle 5.666 sürümüne yükselen Winamp ’ta altyapı iyileştirmeleri sayesinde performansta önemli oranda artış yaşandı. Ayrıca hata düzenlemeleri ile kilitlenme ve uyumsuzluk sorunları da giderildi. Dedikodulara göre 2013′te pazar payında hayli gerileyen uygulama için Microsoft’la görüşüldüğü ifade edilse dahi bilgiler şu adan resmiliği korumamakta olduğunu da belirtmek isterim.

Bakarmısın...

Deezer ile MINI’ler 30 milyon şarkılı geliyor

MINI, dev dijital müzik platformu Deezer’ı MINI Connected eğlence sistemi olan entegre ettiğini duyurdu. Yapılan iş …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir